Niniejsza strona internetowa ma charakter "fanpage'u". Witryna ma za zadanie przybliżyć sylwetkę zespołu VAN HALEN. Zamieszczone zdjęcia i materiały mają charakter wyłącznie informacyjny, a wszelkie do nich prawa należą do odpowiednich osób i instytucji (Van Halen). Jeśli któreś ze zdjęć lub materiałów naruszają prawa autorskie powiadom mnie o tym, a zostaną one usunięte.

VAN HALEN

Urodził się 8 maja 1953 roku w Amsterdamie, w Holandii, skąd w 1962 przeprowadza się z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Brat Edwarda, z którym założył zespół "Mammoth", a następnie "Van Halen". Jest bardzo dynamicznym perkusistą, którego niekonwencjonalny styl gry jest łatwo rozpoznawalny. Swoją przygodę z muzyką zaczynał od gry na gitarze elektrycznej, którą następnie przekazał Eddie'emu.      

Jego mottem są słowa ojca Jana (który też był muzykiem): "Graj tak jakby każdy twój występ był ostatnim". Tak też czyni.

Mimo, iż prawie zawsze ubiera się na czarno jest wesołym facetem o bardzo specyficznym poczuciu humoru. Jedyne nagranie Alexa poza twórczością Van Halen to instrumentalny utwór "Respect the wind" z filmu "Twister".