Niniejsza strona internetowa ma charakter "fanpage'u". Witryna ma za zadanie przybliżyć sylwetkę zespołu VAN HALEN. Zamieszczone zdjęcia i materiały mają charakter wyłącznie informacyjny, a wszelkie do nich prawa należą do odpowiednich osób i instytucji (Van Halen). Jeśli któreś ze zdjęć lub materiałów naruszają prawa autorskie powiadom mnie o tym, a zostaną one usunięte.

VAN HALEN

Urodził się 10 października 1954 roku w Bloomington (w stanie Indiana). Pierwszy wokalista zespołu. Początkowo występował w kapeli "The Red Ball Jets". Jedna z najbarwniejszych postaci w historii rock&rolla.      
Zawsze barwnie i fantazyjnie ubrany. Niesamowicie sprawny fizycznie, jego występom niejednokrotnie towarzyszyły akrobatyczne popisy. Nikt tak jak on nie potrafił udzielać wywiadów.      
Po odejściu z Van Halen rozpoczyna karierę solową. Zakłada formacją, w skład której wchodził między innymi Steve Vai. Największe solowe przeboje Lee Rotha to: "California girls", "Just a gigolo", "Yankee rose", "Just like paradise". David wraca na stałe do Van Halen w 2007 roku i pełni rolę wokalisty do końca istnienia zespołu.