Niniejsza strona internetowa ma charakter "fanpage'u". Witryna ma za zadanie przybliżyć sylwetkę zespołu VAN HALEN. Zamieszczone zdjęcia i materiały mają charakter wyłącznie informacyjny, a wszelkie do nich prawa należą do odpowiednich osób i instytucji (Van Halen). Jeśli któreś ze zdjęć lub materiałów naruszają prawa autorskie powiadom mnie o tym, a zostaną one usunięte.

VAN HALEN

Urodził się 26 stycznia 1955 roku w Nijmegen, w Holandii, skąd przeprowadził się wraz z rodziną do Pasadeny (Kalifornia). Brat Alexa. Jeden z najlepszych gitarzystów w historii muzyki rockowej, przez wielu uważany za najlepszego. Zgłębił i rozwinął geniusz Jimi'ego Hendrixa i Jimmy'ego Page'a. Ma wielu naśladowców jednak nie doczekał się jeszcze godnego następcy.      

Wybitny instrumentalista, swoją edukację muzyczną zaczął od gry na pianinie i perkusji, ale szybko zamienił je na gitarę elektryczną. W bardzo wczesnym okresie twórczości był również wokalistą. Znakiem rozpoznawczym Eddie'ego jest gitara w paski (biało-czarne na czerwonym tle), na której wygrywa wirtuozerskie solówki, czemu towarzyszy charakterystyczny uśmiech. Jest rozwiedziony z aktorką telewizyjną Valerie Bertinelli (możecie ją pamiętać z serialu "Tylko Manhatan" emitowanego w telewizji polskiej), z którą ma syna Wolfganga.

Gościnnie wystąpił między innymi przy realizacji albumu Michaela Jacksona "Thriller" (utwór "Beat it") oraz "Star Fleet Project" Briana May'a z zespołu Queen.

Zmarł 6 października 2020 roku po długoletniej walce z nowotworem.