Niniejsza strona internetowa ma charakter "fanpage'u". Witryna ma za zadanie przybliżyć sylwetkę zespołu VAN HALEN. Zamieszczone zdjęcia i materiały mają charakter wyłącznie informacyjny, a wszelkie do nich prawa należą do odpowiednich osób i instytucji (Van Halen). Jeśli któreś ze zdjęć lub materiałów naruszają prawa autorskie powiadom mnie o tym, a zostaną one usunięte.

VAN HALEN

Urodził się 20 czerwca 1954 roku w Chicago. Ma polskie korzenie, urodził się pod nazwiskiem Sobolewski. Basista, który był z zespołem od samego początku. Dołączył do formacji z grupy "Snake" gdzie był również wokalistą. Doskonale uzupełnia linie wokalne w "chórkach" tak w studiu jak i podczas występów na żywo. Lubi kolekcjonować wszelkie gadżety z myszką Mickey. Co ciekawe jest osobą leworęczną ale na gitarze basowej nauczył się grać prawą ręką.

Tak jak znakiem firmowym Eddie'ego jest czerwona gitara w biało-czarne pasy, tak Mike ma bas stylizowany na butelkę słynnej whiskey "Jack Daniel's". 

Podczas rozłamu Van Halen z Hagarem utrzymuje z wokalistą stały kontakt wchodząc w skład zespołów "Chickenfoot" i "The Circle". Jest żonaty z Sue (koleżanką z dzieciństwa), z którą ma dwie córki Elishę i Taylor.

Bardzo chwali Wolfganga Van Halena w grze na basie. Mike jest uznawany za jedną z namilszych osób w show-biznesie, co niejednokrotnie udowadniał.