Niniejsza strona internetowa ma charakter "fanpage'u". Witryna ma za zadanie przybliżyć sylwetkę zespołu VAN HALEN. Zamieszczone zdjęcia i materiały mają charakter wyłącznie informacyjny, a wszelkie do nich prawa należą do odpowiednich osób i instytucji (Van Halen). Jeśli któreś ze zdjęć lub materiałów naruszają prawa autorskie powiadom mnie o tym, a zostaną one usunięte.

VAN HALEN

Urodził się 13 października 1947 roku w Monterey, w Kalifornii. Drugi wokalista zespołu. Często podczas koncertów gra również na gitarze (elektrycznej i akustycznej). Przygodę z Van Halen poprzedził okres kariery solowej i występy w formacji "Montrose".

Jest synem zawodowego pięściarza i był na niego trenowany. Szybko jednak zmienił zainteresowania wybierając karierę muzyczną. Pierwszą gitarę kupiła mu mama. Warunkiem było jednak to, iż Sammy nauczy się grać utwór "Never on sunday" z greckiego filmu z 1960 roku o tym samym tytule. Hagar wywiązał się ze zobowiązania i tak rozpoczął swoją barwną karierę muzyczną.

Sammy jest właścicielem klubu w Cabo San Lucas "Cabo Wabo" (taki też tytuł ma jedna z piosenek z albumu Van Halen "OU812"). Tam też rok rocznie obchodzi swoje urodziny. Po rozłące z grupą zakłada swoją własną kapelę "The Waboritas" a potem kolejne zespoły "Chickenfoot" oraz "The Circle". W tych dwóch ostatnich grupach na gitarze basowej gra Michael Anthony. Największe solowe przeboje Hagara to "One way to rock", "Eagles fly", "Give to live", "I can't drive 55", "Heavy metal", "Red", "Three lock box". Gościnnie nagrywał między innymi z Alice'em Cooperem oraz Meat Loaf.

Hagar staje za mikrofonem w Van Halen raz jeszcze w 2004 roku kiedy to rusza z zespołem w trasę koncertową promującą wydawnictwo "The Best Of Both Worlds". Na początku 2020 roku udaje mu się pogodzić z braćmi Van Halen.